2019-05-18, 26 maja Uroczystość I Komunii Świętej

-        Za tydzień 26 maja  nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie Uroczystość I Komunii św. do której przystąpi 20 dzieci.  Uroczystość I komunii świętej o godz. 10.00

-        W tym radosnym dla parafii dniu ulega modyfikacji niedzielny porządek Mszy św. i tak Msza w Obrze Dolnej i Karszynie w sobotę 25 maja o godz. 16.00;  W Kargowej nie będzie  Mszy św.  o godz. 9.00; pozostałe Msze św. bez zmian tj. 7.30;12.30; i 18.00

2019-05-10, Śpiew podczas bierzmowania

2019-05-04, Sakrament Bierzmowania 10.05.2019

W piątek 10 maja o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana J.E. Ks. Bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, którą polecamy modlitwie wiernych.

Próby dla młodzieży przed bierzmowaniem w kościele p.w. św. Maksymiliana w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00

W czwartek próba ze świadkami i spowiedź dla młodzieży, świadków bierzmowania i rodziców o godz. 19.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana.

2019-04-27, Komunikat Biskupa Diecezji na Niedzielę Miłosierdzia

KOMUNIKAT NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Drodzy Diecezjanie

Święto Bożego Miłosierdzia, które dziś obchodzimy jest patronalnym Świętem Caritas Diecezjalnej, a tegorocznym hasłem tygodnia miłosierdzia są słowa: „Miłosierni dostąpią miłosierdzia”. Każdy z nas w swojej grzeszności i słabości potrzebuje pochylenia się Pana, który – jak mówi papież Franciszek – „nigdy nie męczy się przebaczeniem”. Jego spojrzenie pełne miłości, zawsze dodaje otuchy i nadziei. Jego wyciągnięte dłonie podnoszą z najcięższych upadków, a Jego Słowo staje się drogowskazem.

Dziś pragnę podziękować Wszystkim Wam, którzy prowadzicie i włączacie się w dzieła miłosierdzia jakie podejmuje w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej nasza Caritas. Dziękuję za codziennie wykonywany ogrom pracy, zarówno tej fizycznej jak i duchowej. Dziękuję Wolontariuszom i Pracownikom Caritas diecezjalnej, Parafialnym Zespołom Caritas, Szkolnym Kołom Caritas. Dziękuję Świeckim i Duchownym. Dziękuję Ludziom dobrej woli, którzy włączają się we wszystkie dzieła miłosierdzia, które prowadzone są na terenie naszej diecezji.

Proszę, byście byli dla naszych sióstr i braci będących w jakiejkolwiek potrzebie świadkami, że „miłosierni dostąpią miłosierdzia”, bo „imię Boga to Miłosierdzie”.

Z serca Wam błogosławię

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 25 kwietnia 2019 r.

Znak: B2-5/19

2019-04-21, Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy  złożyć jak najserdeczniejsze życzenia.

Misterium paschalne stanowi dla nas wyjątkową okazję do twórczego zamyślenia nad losem człowieka, któremu Zmartwychwstały ukazuje głęboki sens i nadzieję spełnienia.

We współczesnym , krańcowo zdeprawowanym świecie, Chrystusowy Krzyż i Poranek Wielkanocny stwarzają źródło i podstawę uzasadnionej radości. Właśnie tej paschalnej radości pomimo szalejącego niepokoju w dzisiejszych polskich realiach, życzymy z całego serca.

I niech tę paschalną radość jeszcze pogłębi ta błogosławiona świadomość, że przez swój    wkład, dobrego, pełnego oddania dla Bożej chwały i duchowego pożytku ludziom ,świat, świętujący tajemnice Zmartwychwstania, otrzyma jeszcze więcej świątecznego blasku.

Niech Zwycięski Chrystus dodaje sił i wiary w głęboki sens codziennego powołania, pełnionego według Bożej miary.

Całej naszej Rodzinie parafialnej życzymy:

-        wiele dobra i radosnego przeżycia świąt płynących z pustego grobu Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech Pan obdarza potrzebnymi darami każdego z Was. Niech nadzieja płynąca z budzącego się życia pozwala rozświetlać i pokonywać trudności dnia powszedniego. Niech moc Bożego Ducha pozwala świadczyć czynami codzienności o radości odnowionego życia duchowego.

-        Wszystkim bez wyjątku – radosnych, szczęśliwych i błogosławionych Świąt!!!

Wasi Duszpasterze

Ks. Marek i Ks. Mateusz

2019-04-18, Triduum Paschalne 2019

Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w Obrze Dolnej i Karszynie

o godz. 16.00;

w  Kargowej  o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie

Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Podczas liturgii ministranci i lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia.

Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej będą miały poświęcone

alby.

Wielki Piątek:     Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Na liturgię Wielkiego Piątku

składają się liturgia słowa, czytanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża,

Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa  w Najśw. Sakr. do

Bożego Grobu. Jest to dzień szczególnie pokutny dla wierzących,

dlatego w tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja w Ciemnicy od

godz. 09.00 do 17.00.

O 17.00 gromadzimy się przed kościołem

św. Wojciecha i rozpoczniemy drogę krzyżową   ulicami

naszego miasta. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej  ok. godz. 18.00

rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku . Po nabożeństwie adoracja

przy Bożym Grobie do godz. 22.00

Po zakończonej liturgii będzie okazja do spowiedzi świętej.

Mieszkańców Karszyna   zapraszamy  na   liturgię    Wielkiego Piątku o godz. 15.00.

Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone na Boży Grób.

Wielka Sobota    Adoracja przy Grobie Pańskim od  09.00 do godz. 19.00. O godz. 19.00

rozpocznie się Wigilia Paschalna. Na obrzędy składają się liturgia

Światła, liturgia słowa, liturgia wody, Eucharystia. Na liturgię

Paschalną przynosimy ze sobą świece.

1 « [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] » 47