PROBOSZCZ  - Ks. Kanonik Marek Pietkiewicz

Ks.  Marek Pietkiewicz – urodzony 14.06.1965 roku w Międzyrzeczu. Szkołę podstawową i Liceum Ekonomiczne ukończył w rodzinnym mieście. Po zdanej maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Magisterium obronił w zakresie teologii moralnej na Uniwersytecie Szczecińskim.

Wyświęcony na kapłana przez J.E. Ks. Bpa Józefa Michalika w Gorzowie Wlkp. 2 czerwca 1990 roku.

Po święceniach kapłańskich pierwszą placówką była parafia p.w. Ofiarowania M.B. w Kożuchowie. Po trzech latach   został przeniesiony na pięć lat do  parafii konkatedralnej p.w. św. Jadwigi w Zielonej Górze.  Następnie przez sześć lat  pracował w parafii katedralnej p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Gorzowie Wlkp. W tych latach szczególnie pracował w grupach z dziećmi i młodzieżą. 1 kwietnia 2004 roku został mianowany proboszczem w parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Białołęce. Przez  siedem lat realizował zadania ewangelizacyjne i administracyjne dążąc do pogłębienia życia religijnego .Od 13 września 2007 roku w dekanacie głogowskim pełnił funkcję wicedziekana. Nabywając doświadczenia w samodzielnej placówce doświadczył wiele dobra i miłości od tamtejszej wspólnoty. 19 grudnia 2009 roku z  rąk J.E.Ks. Bpa Stefana Regmunta  otrzymał tytuł Kanonika R.M. Zainteresowania: podróżowanie i poznawanie nowych miejsc i kultur z uwzględnieniem architektury, jazda rowerem, wędrówki i spacery górskie, eksperymenty kulinarne.

1 sierpnia 2011 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Kargowej. Od pierwszych dni doświadcza wiele życzliwości i serdeczności od tutejszej wspólnoty, zaczynając od władz miasta i  gminy poprzez każdego spotkanego człowieka czy to w świątyni czy to przy każdej innej okazji. Jest mile zaskoczony ilością wiernych przystępujących do komunii świętej. Zauważa w tej wspólnocie duże przywiązanie i szacunek dla tradycji lokalnej.

Wikariusz  - ks. Artur Grześko

Wydrukuj tekst...