Ruch Rodzin Nazaretańskich

Czym jest Ruch Rodzin Nazaretańskich?

Dla mnie to przede wszystkim szansa na odkrywanie działania Pana Boga w moim życiu i wśród moich najbliższych: Jego miłości, przebaczenia, opatrzności oraz Jego woli. To uczenie się odczytywania tego, co Pan Bóg do mnie mówi w Słowie Bożym, ale również przez innych ludzi, czy dane wydarzenia, szczególnie te trudne, w moim życiu. To zgłębianie tajemnicy wyrażonej, przez Św. Tereskę od Dzieciątka Jezus, że “wszystko jest łaską”. To również doświadczanie wspólnoty z ludźmi, którzy nie chcą być tylko letni w swej wierze i pragną żywej relacji z Panem Jezusem.

Jak to się dokonuje? (Oczywiście są to tylko propozycje, z których mogę skorzystać, ale nie muszę. RRN nie prowadzi żadnych zapisów, nie daje legitymacji, nie nakłada zobowiązań. Jest zaproszeniem, daniem możliwości, ja sam decyduję na ile chcę w te propozycje się zaangażować.)

●      Cotygodniowe spotkania, na których jest wspólna modlitwa, czytanie Słowa Bożego i tekstów dotyczących życia duchowego lub konferencja głoszona przez kapłana oraz dzielenie się działaniem Pana Boga w naszym życiu;

●      zachęta do codziennej Eucharystii;

●      przystępowanie częste do Sakramentu Pojednania oraz możliwość kierownictwa duchowego;

●      rekolekcje letnie i zimowe;

●      dni skupienia;

●      zaproszenie, by starać się naśladować w swych codziennych obowiązkach Świętą Rodzinę, na przykład: zapytując się jak na moim miejscu postąpiłby Pan Jezus, Matka Boża lub Św. Józef.

Dla kogo jest RRN?

Na spotkania przychodzą osoby w różnym wieku, zarówno młode, jak i starsze, osoby zamężne oraz osoby samotne. RRN nie jest tylko dla rodzin, choć w czasie rekolekcji dzieci oraz młodzież mają swój osobny program formacyjny.

Spotkania w salce:

Dodatkowe informacje można uzyskać u Izabeli i Marka Jakuboszczaków