Dodano: 2014-04-20, Festyn parafialny z okazji kanonizacji Jana Pawła II

W dniu 27 kwietnia2014 roku w Rzymie odbędzie się Uroczysta Kanonizacja bł. Jana Pawła II. Jest to szczególny dzień dla wierzących Polaków i wielu ludzi dobrej woli.

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Wojciecha w Kargowej pragnie włączyć się w duchowe przeżywanie tych radosnych chwil przez lokalne uroczyste obchody, dziękując Bogu za świadka wiary naszych czasów.

26 kwietnia(sobota) o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana odbędzie się Uroczysta Eucharystia będąca dziękczynieniem za dar kanonizacji Jana Pawła II i powierzeniu wstawiennictwu świętego patrona remontu dachu naszego filialnego kościoła.

Po zakończonej Mszy świętej przy kościele odbędzie się festyn parafialny będący kontynuacją radosnego dziękczynienia.

27 kwietnia (niedziela)w dniu kanonizacji Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 sprzed kościoła p.w. św. Wojciecha wyruszy procesja do miejsca upamiętniającego obecność Karola Wojtyły w drodze do St. Jaromierza. Przy pamiątkowym kamieniu odbędzie się apel Jasnogórski.

28 kwietnia(poniedziałek) o godz. 18.00 Parafia obchodzić będzie doroczny odpust ku czci patrona parafii św. Wojciecha.

Serdecznie zapraszamy  Rodzinę parafialną do wzięcia udziału w uroczystościach.

Ks. Marek  i Ks. Marcin

Parafia Kębłowo