Dodano: 2018-12-24, Życzenia świąteczne

„Biorąc do ręki tradycyjny opłatek dzielmy się życzliwością w naszej wspólnocie i życzmy sobie, by nigdy nie zabrakło nam miłości i chleba powszedniego”.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego jest czasem odnowienia naszej wiary w zbawienie przyniesione przez Syna Bożego, który dla nas stał się człowiekiem, „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Kościół w liturgii prowadzi nas do głębszego przeżycia tego daru, który staje się nam bliższy w przeżyciach świątecznych, przede wszystkim przez uczestniczenie w Eucharystii, ale także we wzajemnej życzliwości i obdarowywaniu się prezentami. Liturgia prowadzi nas do coraz głębszego odkrywania zbawienia, które przyniesione raz na zawsze przez Syna Bożego, staje się naszym udziałem w Kościele. Dlatego wyrażamy w tę świętą noc wdzięczność Bogu za Jego życzliwość do człowieka oraz budzi się  w nas pragnienie, aby wszyscy ludzie doszli do poznania tej radosnej prawdy, a w ten sposób odnaleźli sens życia i drogę, która prowadzi do Boga.

Nowy rok liturgiczny upływać będzie pod hasłem „W mocy Bożego Ducha ”. Przygotowany program skupia się na misji ochrzczonych i bierzmowanych, bo każdy chrześcijanin ma misję do spełnienia. Apostołowie po wyjściu z wieczernika z mocą głosili naukę o Chrystusie. Również każdy z nas ma za zadanie pogłębić swoją wiarę i być jej świadkiem. Dary i owoce Ducha Świętego powinny być w nas nawet w trudnych kontekstach codziennego życia, a dzięki łasce Ducha Świętego powinniśmy zmieniać rzeczywistość społeczną".

Z okazji świętowania kolejnej rocznicy Narodzenia Pańskiego życzymy aby Pan Bóg przypominając nam o Tajemnicy Wcielenia tchnął w serca prawdziwą Wiarę, nieśmiertelną Nadzieję i głęboką Miłość.

Niech nie zabraknie sił, optymizmu, zdrowia i błogosławieństwa Zbawiciela, który przed wiekami narodził się w Betlejem, aby nikt nie czuł się samotny i zagubiony.

Niech Bóg, który jest Miłością, rozwesela w ten świąteczny czas. Wszystkim bez wyjątku błogosławionych i spokojnych świąt.

A na każdy dzień Nowego 2019 roku życzymy, by błogosławieństwo Nowonarodzonego Jezusa napełniło Bożym pokojem i ludzką życzliwością.

Ks. Marek z Ks. Mateuszem

Parafia Kębłowo