Dodano: 2022-12-23, Życzenia na Boże Narodzenie 2022

„Nie bójcie się!

Oto zwiastuję Wam radość wielką:

Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się Wam Zbawiciel”.

Te słowa radosnej nadziei rozbrzmiewają od tamtej nocy przez wszystkie wieki i są mocniejsze niż wszelkie zło i niepokoje świata.

Również dzisiaj w naszym niespokojnym świecie, ponownie przekazuje je nam narodzony w Betlejem Syn Boży.

W tych dniach świętujemy tajemnicę obecności Boga. Realizuje się obietnica proroka Izajasza, który zapowiadał narodzenie Dziecięcia, Przedziwnego Doradcy, Boga Mocnego, Odwiecznego Ojca, Księcia Pokoju. W tym roku w sposób szczególny pragniemy przyjścia tego Przedziwnego Doradcy w obliczu wielu pytań i wątpliwości; Boga Mocnego w konfrontacji ze słabością, kruchością czy chorobą swoją oraz innych; Odwiecznego Ojca gdy myślimy o tych, których pożegnaliśmy w minionym roku oraz chyba najbardziej potrzebujemy Księcia Pokoju, którego tak bardzo wyczekujemy w obliczu panujących konfliktów i wojen. Dlatego z ufnością kierujemy nasz wzrok i nasze serca ku Betlejem i cieszymy się z przyjścia do nas Księcia Pokoju, który tym pokojem pragnie obdarzyć każdego z nas. Jezus narodził się dla wszystkich, abyśmy mogli Jego pokój przyjąć i przekazać go tym, którzy w naszym otoczeniu najbardziej tego pokoju potrzebują.

Niech ta „wielka radość” Bożego Narodzenia, pokój i klimat miłości, płynące nieustannie z Betlejem staną się udziałem całej naszej kargowskiej Wspólnoty Parafialnej. Na nowy rok 2023 niech nie zabraknie ufnej nadziei, że Boży pokój przemieni ludzkie serce a przez nie nasz świat.

Błogosławionych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2023.

Ks. Marek z ks. Arturem

Parafia Kębłowo