Dodano: 2023-04-08, Życzenia Wielkanocne 2023

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to szczególny czas kiedy poznajemy siłę Wiary, Nadziei i Bożego Miłosierdzia.

Wieczorem pierwszego dnia tygodnia, Zmartwychwstały Jezus przyszedł do swoich, przepełnionych obawami uczniów. Stanął pośród nich i skierował do nich bardzo proste, a jakże wymowne słowa: „pokój wam”. Następnie pokazał im swoje ręce i bok. Wtedy ogarnęła ich radość, a Jezus ponownie powiedział „pokój wam”. Jezus staje w centrum ich obaw i zmartwień. Nie w oddali czy dystansie, ale w samym sercu co dla nich trudne, krępujące i niezrozumiałe. Wtedy właśnie kieruje do nich dwukrotne „Pokój wam”.

Dzisiaj z pewnością odnajdujemy się w podobnej sytuacji jak apostołowie z naszymi obawami, lękami, szczególnie w kontekście trwającej ciągle wojny na Ukrainie. Jezus przychodzi podobnie by pośród tych wszystkich doświadczeń powiedzieć nam pełne nadziei „Pokój wam”. Jest to pozdrowienie od Pana Życia, który pokonał śmierć i zło. Ta radosna nowina przełamuje obawy i daje nadzieję, tam gdzie jej potrzebujemy, pośrodku naszego codziennego życia.

Nasz świat skłócony, przeżywający dramat wojny szuka nadziei. Wielkanoc jest świętem zwycięstwa nad nienawiścią, śmiercią i rodzi nadzieję wbrew wszystkiemu co nas otacza.

Ufam, ze ten czas próby, który trwa już bardzo długo  najpierw pandemia a teraz czas wojny zaowocuje w sercach głęboką refleksją nad sensem naszego życia,  nawróceniem i tęsknotą za chlebem eucharystycznym.

Życzę w tym pełnym niepokoju, trudnym czasie naszego życia, aby Boża miłość, promieniująca ze Zmartwychwstania Pana, była źródłem siły i pokoju w naszych sercach.

Niech umacnia  Rodziny i najbliższych wszelkim potrzebnymi łaskami.

Niech Chrystusowy pokój wlewa w serca; siłę i męstwo, wyzwala z lęku i smutku , napełnia miłością i nadzieją na lepsze jutro.

Niech nie zabraknie paschalnej radości z obecności Zmartwychwstałego w naszych sercach a Maryja Matka Jezusa niech prowadzi po trudnych drogach naszej codzienności.

Niech radosne spotkania w kręgu rodziny  przywołają duchową obecność wszystkich bliskich rozproszonych w wielu miejscach świata i napełnią Was potrzebną siłą, wzajemnym szacunkiem, troską o siebie i miłością, która wszystko zwycięża i nigdy się nie kończy.

Wszystkim bez wyjątku –  szczęśliwych i błogosławionych Świąt!!!

Parafia Kębłowo