Niedziela

Kargowa:
   

Kościół parafialny p.w. św. Wojciecha

    7:30;  18.00 

Kościół p.w. św. Maksymiliana

   09.00; 12.30

    
Obra Dolna:

 10:15
Karszyn:

 11:30

Dni powszednie

Kargowa - św. Wojciech:

 poniedziałek - piątek  07: 00, 18:00

 sobota  09:00, 18:00

Dni powszednie w okresie zimowym od XI-III

Kargowa – św. Wojciech:

poniedziałek - piątek  07:00, 17:00

sobota  09:00, 17:00

 

Pierwsze czwartki i piątki

Kargowa – św. Wojciech:

 18:00

Obra Dolna:

 15:00
Karszyn:

 16:00

I sobota  - św. Wojciech:

 09.00

 
Chcesz być powiadamiany
o nowościach?

 


20

12







 
Aktualności z parafii  |  Ogłoszenia parafialne  |  Cmentarz Parafialny  |  Galeria  |  Liturgia  |  Kontakt
2017-11-29, Pielgrzymka do Ziemi Świętej 5-12.04.2018r.

W dniach 05.-12. Kwietnia 2018 roku organizowana jest w naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej przez Katolickie Biuro Pielgrzymkowe.

Chcemy w czasie paschalnym wędrować śladami Chrystusa, który przez ofiarę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania dokonał naszego Odkupienia.

Koszt pielgrzymki 990$ (około 3800zł). Bliższe informacje w gablocie parafialnej, na stronie internetowej i bezpośrednio u ks. Mateusza (783290083).

              
Dzień 1- Podróż do Ziemi Świętej                                                                                                                          Spotkanie w jednym z portów lotniczych w Polsce- odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie- jeżeli czas na to pozwoli- rozpoczniemy nawiedzenie miejsc świętych w Jerozolimie.

Dzień 2- Betlejem- Ain Karem                                                                                                                              Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego,  a także kościół św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy również na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

Dzień 3- Jerozolima                                                                                                                                                        Dzień rozpoczniemy od modlitwy w kościele św. Anny, będziemy też przy wykopaliskach sadzawki Betesda. Podejdziemy do Kaplicy Biczowania, po czym rozpoczniemy Drogę Krzyżową- będziemy szli tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim. Na zakończenie podejdziemy pod Ścianę Płaczu, zobaczymy także wzgórze świątynne. Msza Święta w Jerozolimie.

Dzień 4- Galilea                                                                                                                                                                 Udamy się do Galilei. Po drodze zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej na krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Następnie pojedziemy do Hajfy, gdzie zwiedzimy Sanktuarium o. Karmelitów, zobaczymy panoramę okolicy. W Nazarecie pomodlimy się w Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej. Msza Święta w Nazarecie.

Dzień 5- Galilea                                                                                                                                                       Zwiedzanie rozpoczniemy od Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy podziwiać panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby popłynąć w rejs statkiem. Udamy się do Tabgha, gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba. W Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu św. Piotra i ruiny synagogi.  Przyjedziemy na Gorę Błogosławieństw- pomodlimy się w kościele i zobaczymy panoramę Jeziora Galilejskiego. Msza Święta na Górze Tabor.

Dzień 6- Jerozolima                                                                                                                                              Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy panoramę Jerozolimy. Staniemy przy Świątyni Wniebowstąpienia i odmówimy Modlitwę Pańską, w  kościele Pater Noster. Odwiedzimy kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pojedziemy na Syjon, nawiedzimy kościół św. Piotra In Gallicantu i Wieczernik. Zobaczymy grób Dawida i kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.

Dzień 7- Pustynia Judzka-Morze Martwe                                                                            

Pojedziemy do Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza, po czym przez Pustynie Judzką udamy się nad Rzekę Jordan. Następnie zatrzymamy się nad Morzem Martwym, gdzie odpoczniemy korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betanii lub na Pustyni.

Dzień 8- Powrót do Polski

Świadczenia: przelot samolotem, klimatyzowany autokar, noclegi w hotelach*** w pokojach dwuosobowych z łazienką( pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie, rejs statkiem, taksówka na Górę Tabor, pilot i przewodnik, ubezpieczenie, Msze Święte. Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji

 

 



2017-11-11, Apel PKEP w sprawie prawa do życia nienarodzonych

APEL
PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W SPRAWIE OCHRONY PRAWA DO ŻYCIA
OD POCZĘCIA DO NATURALNEJ ŚMIERCI

 

Prawo do życia jest podstawowym prawem każdego człowieka. Każde dziecko ma prawo żyć, także dziecko chore. Musimy szczególnie chronić prawo bezbronnego dziecka żyjącego pod sercem matki, tak samo jak chronimy życie dziecka po jego narodzinach. O tym, że od chwili poczęcia istnieje już osoba ludzka, choć dopiero w fazie embrionalnej, w bezsporny sposób mówi współczesna nauka. Obrona życia dzieci nienarodzonych nie jest zatem kwestią tylko religii czy światopoglądu, lecz należy do najbardziej fundamentalnych obowiązków każdego człowieka.

Święty Jan Paweł II nie znajdował żadnego usprawiedliwienia dla zabijania dzieci. W encyklice Evangelium vitae stwierdził: «Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. Jest to bowiem akt poważnego nieposłuszeństwa wobec prawa moralnego, co więcej, wobec samego Boga, jego twórcy i gwaranta; jest to akt sprzeczny z fundamentalnymi cnotami sprawiedliwości i miłości. „Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający. Ponadto nikt nie może się domagać, aby popełniono ten akt zabójstwa wobec niego samego lub wobec innej osoby powierzonej jego pieczy, nie może też bezpośrednio ani pośrednio wyrazić na to zgody. Żadna władza nie ma prawa do tego zmuszać ani na to przyzwalać”» (Evangelium Vitae, 57).

W związku z tym, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zachęca wszystkich do poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, która ma na celu większą ochronę życia dziecka poczętego (www.zatrzymajaborcje.pl). Jest to ważny krok w stronę ochrony każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Za kilka dni kończy się czas wyznaczony na zbieranie podpisów, dlatego raz jeszcze zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Karty z podpisami należy przesłać do organizatorów, aby trafiły do Parlamentu RP do końca listopada.

Kościół katolicki w Polsce stale wspiera rodziny w trudnych sytuacjach życiowych. Jeśli rodzice – pomimo dostępnej pomocy psychologicznej, medycznej i materialnej – nie zdecydują się na wychowywanie dziecka, zawsze mogą przekazać je do adopcji, tym bardziej, że tak wiele rodzin jest gotowych z otwartym sercem przyjąć je i otoczyć swoją opieką. Zabijanie dzieci nigdy nie powinno mieć miejsca. Zamiast aborcji – adopcja!

Prosimy o modlitwę za nienarodzone dzieci, aby wszystkie od chwili swego poczęcia cieszyły się miłością i miały zagwarantowane prawo do narodzin i dalszego szczęśliwego życia.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

+ Artur Miziński
Biskup Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 8 listopada 2017 roku



2017-11-11, Oświadczenie PKEP w sprawie handlu w Niedzielę

OŚWIADCZENIE
PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE OGRANICZENIA HANDLU W NIEDZIELE

 

 

W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi nad projektem ustawy w sprawie ograniczenia handlu w niedziele, jako Prezydium Konferencji Episkopatu Polski – biorąc również pod uwagę liczne głosy wiernych Kościoła rzymsko-katolickiego i chrześcijan
z innych Kościołów – wyrażamy nasz niepokój wobec losu obywatelskiej inicjatywy Związku Zawodowego „Solidarność”, która została poparta podpisami ponad 500 tys. obywateli naszego kraju. Tak Konferencja Episkopatu Polski, jak i biskupi poszczególnych diecezji wielokrotnie udzielali tej inicjatywie jednomyślnego poparcia w komunikatach
i listach pasterskich, licząc na przywrócenie całemu społeczeństwu niedzieli jako dnia wypoczynku i czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Niestety, jak wynika z dotychczasowych prac nad ustawą, aktualnie proponowane rozwiązania odbiegają zasadniczo od proponowanego kształtu tej inicjatywy. Milczenie
z naszej strony w tej kwestii byłoby zaniedbaniem naszego pasterskiego obowiązku stania na straży dobra wspólnego.

 

Trudno pominąć fakt, iż to właśnie „Solidarność” – jako Związek programowo ukierunkowany na ochronę praw pracowniczych – realizując własną uchwałę programową i zapis o dążeniu do wprowadzenia zasady 5-dniowego tygodnia dla wszystkich pracujących, ma szczególne prawo i obowiązek upominania się o wolne niedziele. Wolna niedziela zawiera się w etosie „Solidarności”, z którego nie wolno korzystać wybiórczo, zwłaszcza tym, którzy się na nią programowo powoływali
i powołują.

 

W okresie przygotowań do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości – otwarcie odnosząc się do dziedzictwa „Solidarności” – nie można pominąć niedzieli jako budulca duchowej wspólnoty narodu. Ten społeczny wymiar „uwolnienia” niedzieli zawiera w sobie jedną z podstawowych prawd o naturze człowieka, który współistnieje
z innymi, tworząc z nimi wspólnotę, społeczność, naród. Chodzi również o uwolnienie człowieka, gdyż osoba, której odbiera się wolną niedzielę jest kimś wykorzystywanym. Rzecz nie dotyczy jedynie osób pracujących w handlu – choć to ich los najbardziej leży nam na sercu. Wykorzystywani są również i ci, którym – oferując spędzanie jedynego wolnego dnia w handlowej galerii – zacieśnia się tym samym obszar budowania relacji
z innymi do samej tylko konsumpcji, do zdobywania nowych towarów, mających rzekomo nieustannie poprawiać standard życia, co ostatecznie jest formą materializmu praktycznego.

 

Apelujemy więc do tych, którzy mają realny wpływ na kształt prawa w naszym państwie, aby mieli na względzie przede wszystkim dobro obywatela i dobro społeczeństwa, zagrożone – podobnie jak w innych państwach Europy – laicyzacją. Nie wolno zapominać własnych haseł i postulatów wysuwanych w drodze do osiągnięcia władzy, w tak ważnej społecznie kwestii. Nie wolno – nawet wobec lobbingu środowisk, dla których zysk stanowi większą wartość niż człowiek, czy naród. Konkretnym wyrazem miłości do człowieka jest umacnianie sprawiedliwości – napisał św. Jan Paweł II w encyklice Centesimus Annus. Niedzielny odpoczynek jest jednym z nierozłącznych elementów sprawiedliwego traktowania wszystkich i nie może być luksusem dla wybranych. Niech zatem nie ginie sprawiedliwość i solidarność pośród nas, przygotowujących się do świętowania setnej rocznicy niepodległej Polski. Niech integralnym elementem tego święta całego narodu stanie się prawne i definitywne zabezpieczenie wolnej od pracy niedzieli, jako spoiwa umacniającego narodową wspólnotę.

 

 

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

+Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

+Artur Miziński
Biskup Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Warszawa, dnia 31 października 2017 roku

 



2017-11-11, Pielgrzymka do Ziemi Świętej

parafiakargowa.pl


2017-11-01, Wypominki 2017

 

             Wypominki

02.11.2017      Czwartek

Ul. Akacjowa, 27 stycznia. Babimojska, pl. Berwińskiego, Brzozowa, Browarna, Dworcowa, Jaromierz Stary, Wielka Wieś, Zamieście

03.11.2017      Piątek

Chwalim, ul. Dębowa ,Grabowa, Dolna, Górna, Kasztanowa, Klonowa, Kilińskiego. Kolejowa, Kościuszki, Kwiatowa,  Lipowa, Łąkowa, Mickiewicza, Modrzewiowa, Ogrodowa

04.11.2017      Sobota

Ul. Kościelna,  Paukszty  Piaskowa, Pocztowa,  Powst. Wlkp., Prosta Przemysłowa, Rynek, Słodowa, Słowackiego, Szkolna, Sportowa, Strzelecka

05.11.2017     

 Niedziela

Sulechowska,  Wolsztyńska

06.11.2017       Poniedziałek

Ul. Więckowskiego, Zielona, Zaułek Szczęśniaka, Źródlana, Bez Adresu

07.11.2017     Wtorek   

Ul. Akacjowa, 27 stycznia, Babimojska, pl. Berwińskiego, Brzozowa, Browarna,

Dworcowa, Jaromierz Stary, Wielka Wieś, Zamieście

08.11.2017     Środa

 ul. Dębowa, Grabowa, Dolna, Górna,  Klonowa, Kilińskiego, Kolejowa, Kościuszki, Kwiatowa, Lipowa, Łąkowa, Mickiewicza, Modrzewiowa, Ogrodowa

 

 

 

09.11.2017   Czwartek

Ul. Kościelna, Kasztanowa, Paukszty, Piaskowa, Pocztowa, Powst. Wlkp. ,Prosta, Przemysłowa, Rynek, Słodowa, Słowackiego, Szkolna, Sportowa, Strzelecka

10.11.2017    Piątek

Ul. Sulechowska, Wolsztyńska

11.11.2017    Sobota

Chwalim, Ul. Więckowskiego,  Zielona, Źródlana, Zaułek Szczęśniaka, Bez Adresu

12.11.2017  Niedziela

Ul. Akacjowa, 27 stycznia, p. Berwińskiego, Babimojska, Brzozowa, Browarna, Dworcowa, Stary Jaromierz, Wielka Wieś, Zamieście

13.11.2017   Poniedziałek

 Dębowa, Grabowa, Dolna, Górna,  Klonowa, Kilińskiego, Kościuszki, Kwiatowa, Kolejowa, Lipowa, Łąkowa, Mickiewicza, Modrzewiowa, Ogrodowa

14.11.2017  Wtorek

Ul. Kościelna,Kaztanowa, Paukszty Piaskowa, Pocztowa, Powst. Wlkp., Prosta, Przemysłowa, Rynek, Słodowa, Słowackiego, Szkolna, Sportowa, Strzelecka

15.11.2017  Środa

Ul. Sulechowska, Wolsztyńska

16.11.2017   Czwartek

Chwalim ul. Więckowskiego ,  Zielona, Źródlana, Zaułek Szczęśniaka, Bez Adresu

 

 



2017-10-27, Uroczystość Wszystkich Świętych 2017

W środę  1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Radujemy się kościołem zbawionych w niebie

 Porządek nabożeństw- w kościele parafialnym  godz.7.30 ; 9.00. Msza św. w Obrze Dolnej o godz. 8.00

Procesja i Msza św. w Karszynie  na cmentarzu parafialnym o godz. 10.30

Procesja i Msza św. w Kargowej  na cmentarzu parafialnym o godz.  12.30; po zakończonym nabożeństwie  poświęcimy nowe pomniki. Proszę oczekiwać przy grobie na przybycie kapłana.

 

W czwartek 2 listopada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, którzy oczekują zbawienia. O godz.16.30 modlitwa wypominkowa.

 

 Zbliża się się miesiąc listopad – czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące  pod zwykłymi warunkami, codziennie za jedną duszę (nawiedzenie cmentarza bądź kościoła, modlitwa w int. Ojca świętego, komunia święta).Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i dobrego wykorzystania czasu szczególnej łaski.

 

W listopadzie  codziennie o godz. 16.30 ; w niedziele o 17.30 modlić się będziemy do Miłosierdzia Bożego za zmarłych polecanych w wypominkach. Podział na ulice wywieszony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii .

 



1 « [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] » 47



Strona główna

https://youtube.com/channel/UCqWQLb3H-rjNjWSuJeXDL7A

 

Parafia Rzymsko-Katolicka,
p.w. św. Wojciecha
ul. Kościelna 43, 66-120 Kargowa
tel. 068 35 25 015, 35 26 245

Osób online: 2    stat4u