2022-09-03, Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

W sobotę 10.09.22  dziesiąta pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecz pod hasłem „ „Wiara ojców naszych jest wiarą naszych dzieci”. Początek o godz. 09.30 na zamku królewskim z udziałem orkiestry wojskowej. Po powitaniu odbędzie się historyczne przekazanie relikwii  św. brata Krystyna, które od 1128 roku przebywały w katedrze w Ołomuńcu, a teraz spoczną w odnowionej kaplicy zamku królewskiego w Międzyrzeczu. O godz. 10.00 konferencja Min. Nauki i Edukacji prof. P. Czarnka nt. Historia i teraźniejszość. Po wystąpieniach i posiłku przemarsz do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski z udziałem wojska i orkiestry wojskowej. O 12.30 Msza św. pod przew. Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Po zakończonej Eucharystii posiłek przy sanktuarium. Zachęcamy mężczyzn z parafii do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Z pewnością jest to okazja do pogłębienia duchowej jakości życia.

2022-05-28, Biały Tydzień 30.05- 04.06.2022

Przez cały tydzień tzw. „Biały” dzieci przychodzą  Mszę św. do kościoła p. w św. Maksymiliana. W poniedziałek i wtorek na godz. 17.30; od środy na godz. 18.00 Oczywiście do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych

.Przez cały „Biały Tydzień”  Msza św. o godz. 18.00 odprawiane będą w kościele p.w. św. Maksymiliana. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo majowe o godz, 17.30

2022-05-21, Uroczystość I Komunii Świętej 2022

-        Za tydzień 29 maja  nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie Uroczystość I Komunii św. do której przystąpi 48 dzieci.  Uroczystość I komunii świętej o godz. 10.30

-        W tym radosnym dla parafii dniu ulega modyfikacji niedzielny porządek Mszy św. i tak Msza w Obrze Dolnej i Karszynie w sobotę 28 maja o godz. 16.00;  W Kargowej Msze święte wg porządku niedzielnego.

2022-05-08, Sakrament Bierzmowania

We wtorek 10 maja o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana J.E. Ks. Bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, którą polecamy modlitwie wiernych.

We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 18. w kościele parafialnym. Intencje przyjęte zostaną odprawione w kościele pw. św. Maksymiliana

W poniedziałek próba ze świadkami i spowiedź dla młodzieży, świadków bierzmowania i rodziców o godz. 19.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana.

2022-04-15, Życzenia Wielkanocne 2022

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to szczególny czas kiedy poznajemy siłę Wiary, Nadziei i Bożego Miłosierdzia.

Wieczorem pierwszego dnia tygodnia, Zmartwychwstały Jezus przyszedł do swoich, przepełnionych obawami uczniów. Stanął pośród nich i skierował do nich bardzo proste, a jakże wymowne słowa: „pokój wam”. Następnie pokazał im swoje ręce i bok. Wtedy ogarnęła ich radość, a Jezus ponownie powiedział „pokój wam”. Jezus staje w centrum ich obaw i zmartwień. Nie w oddali czy dystansie, ale w samym sercu co dla nich trudne, krępujące i niezrozumiałe. Wtedy właśnie kieruje do nich dwukrotne „Pokój wam”.

Dzisiaj z pewnością odnajdujemy się w podobnej sytuacji jak apostołowie z naszymi obawami, lękami, szczególnie w kontekście trwającej wojny na Ukrainie. Jezus przychodzi podobnie by pośród tych wszystkich doświadczeń powiedzieć nam pełne nadziei „Pokój wam”. Jest to pozdrowienie od Pana Życia, który pokonał śmierć i zło. Ta radosna nowina przełamuje obawy i daje nadzieję, tam gdzie jej potrzebujemy, pośrodku naszego codziennego życia.

Nasz świat skłócony, przeżywający dramat wojny szuka nadziei. Wielkanoc jest świętem zwycięstwa nad nienawiścią, śmiercią i rodzi nadzieję wbrew wszystkiemu co nas otacza.

Ufam, ze ten czas próby, który trwa już bardzo długo  najpierw pandemia a teraz czas wojny zaowocuje w sercach głęboką refleksją nad sensem naszego życia,  nawróceniem i tęsknotą za chlebem eucharystycznym.

Życzę w tym pełnym niepokoju, trudnym czasie naszego życia, aby Boża miłość, promieniująca ze Zmartwychwstania Pana, była źródłem siły i pokoju w naszych sercach.

Niech umacnia  Rodziny i najbliższych wszelkim potrzebnymi łaskami.

Niech Chrystusowy pokój wlewa w serca; siłę i męstwo, wyzwala z lęku i smutku , napełnia miłością i nadzieją na lepsze jutro.

Niech nie zabraknie paschalnej radości z obecności Zmartwychwstałego w naszych sercach a Maryja Matka Jezusa niech prowadzi po trudnych drogach naszej codzienności.

Niech radosne spotkania w kręgu rodziny  przywołają duchową obecność wszystkich bliskich rozproszonych w wielu miejscach świata i napełnią Was potrzebną siłą, wzajemnym szacunkiem, troską o siebie i miłością, która wszystko zwycięża i nigdy się nie kończy.

Wszystkim bez wyjątku –  szczęśliwych i błogosławionych Świąt!!!

2022-04-09, Triduum paschalne 2022

Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w  Kargowej  o godz. 18.00.

Po  Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Wielki Piątek:     Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Na liturgię Wielkiego Piątku

składają się liturgia słowa, czytanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża,

Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa  w Najśw. Sakr. do

Bożego Grobu. Jest to dzień szczególnie pokutny dla wierzących,

dlatego w tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja w Ciemnicy od

godz. 10.00 do 17.00.

O 17.00 gromadzimy się przed kościołem

św. Wojciecha i rozpoczniemy drogę krzyżową   ulicami

naszego miasta. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej  ok. godz. 18.00

rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku . Po nabożeństwie adoracja

przy Bożym Grobie do godz. 22.00

Po zakończonej liturgii będzie okazja do spowiedzi świętej.

Wielka Sobota    Adoracja przy Grobie Pańskim od  09.00 do godz. 19.00. O godz. 19.00

rozpocznie się Wigilia Paschalna. Na obrzędy składają się liturgia

Światła, liturgia słowa, liturgia wody, Eucharystia. Na liturgię

Paschalną przynosimy ze sobą świece.

1 « [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] » 47