Dodano: 2023-09-30, Ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą 01.10.2023

Kargowa 01.10.2023r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

na  XXVI Niedzielę zwykłą

1. W piątek 06.10. przypada dzień imienin ks. Artura. Zapraszamy parafian na wspólną modlitwę w intencji dostojnego solenizanta podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie z solenizantem przy kawałku ciasta w Sali parafialnej.

1. W tym tygodniu przypada I  środa, czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa połączone z nabożeństwem różańcowym.
  2. W I czwartek Msza św. w Obrze Dolnej o godz. 16.00
  3. W I piątek Msza św. W Karszynie o godz. 16.00

1. W sobotę o godz. 19.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

1. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Polecamy w szczególności Róże Żywego Różańca naszej parafii.

1. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.15.

1. W środę  odwiedziny chorych  z komunią świętą, których odwiedza ks. Proboszcz

1. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci i młodzieży  we wtorek, środę i czwartek  o godz. 16.30; dla dorosłych  codziennie o 17.15. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

1. Za tydzień będzie można odebrać kartki na wypominki.

1. W niedzielę za tydzień o godz. 12.30 dzieci będą miały poświęcone różańce z którymi będą przychodzić na nabożeństwa różańcowe.

1. W październiku kancelaria parafialna czynna tylko w środy; w piątki nieczynna ze względu na przygotowania kandydatów do bierzmowania.

1. W czasie tego lata udało się przeprowadzić sporo prac remontowych w parafii

1. a.       remont generalny garaży przy plebanii
  2. b.      Wyłożenie nowej nawierzchni brukowej przy plebanii
  3. c.       Odnowienie przymurków wejścia głównego do plebanii i całej dolnej fasady domu parafialnego, odnowienie wszystkich obramowań okiennych i wejść na plebanię
  4. d.      Oczyszczenie kostki granitowej przy plebanii
  5. e.       Odnowienie i zabezpieczenie altany przy plebanii
  6. f.       Odnowienie i zabezpieczenie krzyża misyjnego przy kościele parafialnym
  7. g.      Odnowienie i oczyszczenie  przymurków przy kościele parafialnym
  8. h.      Oczyszczenie i odmalowanie farbami Hammerait  ogrodzenia wzdłuż kościoła

Do tematu garaży powrócę gdy będę znał koszt całkowity. Do pozostałych wymienionych prac zatrudniłem Huberta Nowak, któremu czasem pomagał jego tata. Bardzo dziękuję za solidne wykonanie wszystkich wskazanych celów.

Ponadto mam bardzo dobrą nowinę myślę, że dla wszystkich parafian. Otrzymaliśmy dotację na remont wieży i elewacji wieży kościoła p.w. św. Maksymiliana. Sprawa ta była od lat moim wielkim zatroskaniem i Bogu dzięki, że będzie mogła być zrealizowana.

Dziękuję za wsparcie, które dotychczas otrzymałem od kilkunastu rodzin na spłatę realizowanych inwestycji.

Jeden ze stolarzy kargowskich wykonał i ofiarował nowy krzyż wykonany z dębu przy wejściu do domu parafialnego, który poświęciliśmy wraz z parafianami 14,09. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, ponadto wykonał pulpit do przewodniczenia liturgii Mszy św. W kościele p.w. św. Maksymiliana,  futerał drewniany na nową monstrancję oraz stojak na chorągwie i sztandary.

Jestem wdzięczny każdemu za dar serca tak często okazywany w naszej wspólnocie, którego doświadczam, czasem jak praca rąk własnych a czasem przez materialne wsparcie.

1. Przypominam o obowiązkowej opłacie przedłużenia miejsca na cmentarzu po upływie  20 lat od pogrzebu. Nadal jest sporo zaległości. W tym miesiącu pojawią się informacje na nagrobkach w celu wyjaśnienia wątpliwości. Dziękuję  za opłaty  na wywóz nieczystości z cmentarza parafialnego za rok 2023

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Katarzyna Wota Polecamy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Ks. Marek Pietkiewicz