Dodano: 2023-10-20, Ogłoszenia na XXIX Niedzielę zwykłą 22.10.2023

Kargowa  22.10.2023r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

na  XXIX Niedzielę zwykłą

W sobotę dzień imienin ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Dostojnego Jubilata polecamy modlitwom wiernych. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem a Matka Najświętsza otacza opieką.

Rozpoczyna się tydzień misyjny. Taca dzisiejsza przeznaczona na misje.

W sobotę młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.

Dziękuję Rodzicom za ich pomoc i wkład w przygotowanie swoich dzieci, ks. Arturowi za przygotowanie młodzieży. Ufam, że Dary Ducha Świętego pomogą im godnie przeżywać młodzieńczość i kształtować właściwą hierarchię wartości. Rodzicom dziękuję za dar ofiarny, którym jest odnowione ogrodzenie i krzyż misyjny przy kościele parafialnym, pani Monice Piotrowskiej za przygotowanie dekoracji kwiatowej.

Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15; dla dzieci we wtorek , środę i czwartek o 16.30

W środę za tydzień  1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Radujemy się kościołem zbawionych w niebie.

Nabożeństwo żałobne z procesją na cmentarzu parafialnym i Mszą świętą w Kargowej  o godz. 12.30; w Karszynie o 10.30. Po zakończonej uroczystości poświęcimy nowe pomniki. Proszę oczekiwać na przybycie kapłana i zgłosić chęć poświęcenia przywołując go do grobu.

Msze święte w Uroczystość Wszystkich Świętych: 7.30; 9.00.

12.30 – na cmentarzu parafialnym  w Kargowej

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami, codziennie za jedną duszę (nawiedzenie cmentarza bądź kościoła, modlitwa w int. Ojca świętego, komunia święta).Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i dobrego wykorzystania czasu szczególnej łaski.

Od czwartku  2.11  codziennie o godz. 16.30 modlić się będziemy do Miłosierdzia Bożego za zmarłych polecanych w wypominkach; w niedzielę o 17.30. Podział na ulice podany będzie w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła  śp. Zofia Germaniuk . Polecamy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..

W Uroczystość Wszystkich Świętych ofiary przeznaczamy na utrzymanie cmentarza parafialnego.

Przypominamy o konieczności prolongaty grobu po upłynięciu 20 lat od pogrzebu. Można to uczynić w kancelarii parafialnej bądź wpłatą na konto parafii podając dane zmarłej osoby i  uiszczającego opłatę. Dziękuję za wpłaty na wywóz nieczystości z cmentarza.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi słowo Boże a po Mszy świętej będzie oferował kalendarze misyjne. Dochód z ofiar przeznaczony na wsparcie misji prowadzonych przez Ojców Oblatów na świecie.