2012-08-28, Święto czekolady - kargowskie świętowanie

W najbliższą niedzielę 2 września rozpocznie sie w Kargowej - "Święto Czekolady". W ubiegłym roku spotkało się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w samej Kargowej ale i w okolicznych  miejscowościach. Ufamy, że i w tym roku obchody będą miały radosny i przyjemny przebieg. Jako Parafia chcemy włączyć się w to świętowanie przez modlitwę o Boże błogosławieństwo dla naszego miasta i gminy, ktore poprzez obecną od wielu lat fabrykę "słodkości" daje zatrudnienie licznej części naszego miasta i gminy.

Msza święta na rozpoczęcie wspólnego świętowania odbędzie się w niedzielę 2 września na stadionie miejskim o godz. 14.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2012-08-11, Remont Koscioła pw. św. Maksymiliana w Kargowej

W lipcu 2012 roku przeprowadziliśmy remont prezbiterium kościoła pw. św. Maksymiliana w Kargowej oraz wejscia do świątyni. Odnowiono i odmalowano ścianę prezbiterium, odnowiono krzyż z ołtarza głównego, zamonotowano obraz św. Maksymiliana Kolbe oraz granitową półkę przy tabernaculum. Została wymieniona i wyłożona nowa wykładzina w prezbiterium oraz odnowiony oltarz soborowy. Aktualnie oczekujemy na zamówioną "glorię" tabernaculum i doświetlenie prezbiterium.

Na zewnątrz przed wejściem głównym zbito stary tynk, nałożono nowy i pomalowano wejście. Obecnie odnawiane są zabytkowe drzwi do świątyni. Usunięto stare farby, zaszpachlowamo ubytki  i zabezpieczeno na przyszłość środkamu do drzewa.

Wyrażam ogromną wdzięczność całej Rodzinie parafialnej za składane ofiary, które są podstawą podejmowania wszelkich działań administracyjnych. W szczególności dziękuję osobom z parafii, które chętnie podjęły się prac remontowych ofiarowując cenny czas i wkładając w nie ogromny wysiłek. Panu Piotrowi Poniedziałek i Jego firmie za przeprowadzenie prac remontowych i ofiarowanie ich na rzecz parafii; Panu Leonowi Nowak i osobom wspierającym za wyłożenie nowej wykładziny w prezbiterium; panu Romanowi Żok, Bartkowi Szczeszek za odnowienie drzwi do świąytyni, Panu Dariuszowi Grzeleckiemu za obecność przy pracach remontowych i nieustanną dyspozycyjność. Wszystkim, którzy wspierają nasze dzieła remontowe.

Niech dobry Bóg będzie nagrodą za wielkość serca. Pozostaję we wdzięcznej modlitwie. Ks. Proboszcz Marek

2012-08-11, Odpust w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe

W dniu 15 sierpnia o godz. 12.30 w kościele pw. św. Maksymiliana  odbędzie się suma odpustowa. Zapraszmy Rodzinę parafialną do wzięcia udziału w tej uroczystości, podczas której wzywać będziemy wstawiennictwa świętgo Patrona świątyni. Uroczystość poprzedzą Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie, które rozpoczną się o godz. 12.10. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół świątyni.

Po zakończonej Mszy świętej koncert organowy w wykonaniu artysty z Warszawy p. Michała Jung, który uświetni nasze święto.

2012-07-04, Porady Prawne

W piątek 29 czerwca z inicjatywy Parafialnego zespołu Caritas gościliśmy prawnika mecenasa Andrzeja Bocheńskiego. Wielu parafian z różnymi problemami mogło skorzystać z bezpłatnej porady. Bardzo serdecznie dziękujemy panu mecenasowi za pomoc. V-ce preze PZC Brygida Wróblewska zapeniła, że takie spotkania będą miały jeszcze w naszej parafii miejsce.

2012-07-04, Zakończenie roku szkolno-katechetycznego 2011/2012

W piątek 29 czerwca miało miejsce zakońmczenie roku szkolno-katechetycznego 2011/2012. Był to najdłuższy rok szkolny od wielu lat. Jak zawsze uczniowie naszych szkół zgromadzili się na uroczystej mszy św. której przewodniczył ks. Marcin, a następnie wszyscy udali się na uroczyste apele dzo szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku i regenaracji sił na kolejny rok. Szcześć Boże!

2012-05-24, II Metropolitalny Konkurs Papieski

Uczennica naszego Gimnazjum Katarzyna Gagorowska zajeła I miejsce w etapie diecezjalnym II Metropilitalnego Konkursu Papieskiego, który odbył się 22 maja w Zielonej Górze. Do finału, który odbedzie się w Szczecinie 11 czerwca zakwalifikował się także Kamil Orczyk.

1 « [42] [43] [44] [45] [46] [47] » 47