2012-05-19, Czuwanie modlitewne

W soboę 26 maja o godz. 20.30 w kościele p.w. św. Wojciecha rozpocznie sie modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2012-05-19, Uroczystość I komunii świętej.

27 maja 2012 roku o godz. 10.30 parafia nasza przeżywać będzie radosną Uroczystość I komunii świętej. W tym roku po raz pierwszy Jezusa w Eucharystii przyjmie 42 dzieci.

Módlmy się aby radość przyjęcia Pana Jezusa pomgła dzieciom wzrastać w łasce u Boga i ludzi. Oby jak najczęściej przystępowały do stołu eucharystycznego dobrze do tego przygotowane

2012-05-13, Siostry Opatrzności Bożej w parafii

W niedzielę 13 maja gościliśmy Siostry Opatrzności Bożej pracujące na terenie parafii i prowadzące Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Dziękujemy Siostrze Zdzisławie z Przemyśla za przekazane naszej wspólnocie treści dotyczące charyzmatu zgromadzenia i ubogacenia nas treścia przybliżającą ducha Zgromadzenia. Poza świadectwem wygloszonym podczas każdej Mszy świętej Siostra Zdzisława spotkała się z mlodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

Dziękujemy także towarzyszącym Siostrom z DPS w Wielkiej Wsi i ubogacenie liturgii przez prowadzenie liturgii słowa i śpiew.

Po zakończonym nabożeństwie Siostry rozdawały foldery informujące o działalności zgromadzenia i pamiątkowe obrazki.

Pamiętajmy  w modlitwie o pracujących wśród nas Siostrach pochylających się nad cierpiącym człowiekiem przez czynną pełną miłości codzienną służbę

2012-05-13, Poświęcenie wyremontowanej sali parafialnej

18 maja w piątek o godz. 17.30 w dzień urodzin Karola Wojtyły po zakończonym nabożeństwie nastąpi poświęcenie odnowionej sali parafialnej przy kościele pw. św. Wojciecha.

Remontu sali podjęli się Rodzice dzieci pierwszokomuijnych ofiarując na ten cel 2000 zł i bezcenną ofiarną pracę własnych rąk. Zostały wykonane: nowe pokrycie dachowe, zbudowany podwieszony sufit z ociepleniem, wymienione zostały okna, założono nową instalację elektryczną, wyremontowano kominek, odnowiono i pomalowano ściany, zakupiono nowe krzesła.

Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim Rodzicom, którzy złożyli na ten cel ofiarę a w szczególności Rodzicom za poświęcony czas, życzliwe i ofiarne zaangażowanie i doprowadzenie tego dzieła do szczęśliwego końca. Naszą wdzięczość chcemy wyrazić modlitwą o błogosławieństwo w życiu codziennym podczas wieczornej Mszy świętej na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców z dziećmi.

Podczas Mszy świętej dzieci będą miały poświęcone alby komunijne, ktore przynoszą zapakowane. Po poświęceniu sali spotkanie z Rodzicami.

Niech błogosławiony Jan Paweł II, którego imieniem poświęcamy tę salę będzie natchnieniem i ubogaceniem duchowym dla każdej grupy, która będzie w tym miejscu szukać pogłębienia swojej wiary

2012-05-12, Pielgrzymka rowerowa do Świebodzina

W sobotni poranek 12 maja 30-osobowa grupa pielgrzymów wraz z ks. Marcinem wyruszyła na rowerową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Pielgrzymi zebrali sie o godz. 8.00 i po błogosławieństwie ks. proboszcza wyjechali by pokonać dystans 80 km. w dwie strony. Intencja pielgrzymki  to modlitwa o świętość rodzin naszej parafii. W trakcie pielgrzymowania nie zabrakło modlitwy, odprawiliśmy piękną majówkę na skraju lasu. oczywiście kulminacyjnym punktem była msza św. w sanktuarium i przejazd pod figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie. Po uczcie duchowej pilgrzymi dzięki gościnności rodziny ze Świebodzina ucztowali przy stole. Wszyscy szczęśliwie wieczorm dotarli do swoich domów. Zapraszamy do kolejnego pielgrzymowania!

2012-05-06, PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW I LEKTORÓW

5 maja do WSD w Paradyżu pielgrzymowali z całej diecezji ministranci ilektorzy. Oczywiście w tej pielgrzymce wzieła udział także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. 29 chłopców uczestniczyło w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez bp Stefana Regmunta. 8 przyjęło posługę lektoratu. 4 lektorów wzięło udział w konkursie liturguicznym. Pozostali świetnie się bawili przy zabawach sportowych.

1 « [43] [44] [45] [46] [47] » 47